DÝNĚ HOKAIDO

Dostupné, opět od sprna 2021. Na farmě pěstujeme dýni  HOKAIDO, odrůdu UCHIKI KURI, oranžovou kulatoplodou, 40,- Kč/kg.

 

 

kterou si u nás (ze dvora) můžete koupit přibližně  OD SRPNA DO LISTOPADU. Jsme schopni dodat i větší množství nebo zaslat poštou.

Všechno ovoce, i dýně Hokaido, je pěstováno podle zásad ekologického zemědělství, podléháme pravidelným kontrolám a každoročně obnovujeme příslušný doklad – certifikát vydávaný kontrolní organizací – v našem případě KEZ.

Proč je dýně hokaido zdravá a v poslední době tak populární?

Dýně hokaido se velmi často používá v tradiční asijské medicíně. Její účinky jsou známy v léčení problémů se slezinou, slinivkou břišní a žaludku. Obsahuje velké množství vlákniny, které je příznivé pro správnou činnost střev. Dýně hokaido se vyznačuje také obsahem provitaminu A a vitamínů B a C. Dále tato dýně obsahuje sacharidy, bílkoviny, vlákninu, hořčík, železo a vápník. Díky vysokému obsahu antioxidantů pomáhá posílit imunitní systém. Zapomenout nemůžeme ani na zinek, který se nachází v semínkách této rostliny.

Další výhodou je, že nedorůstá obřích rozměrů a tudíž se dobře zpracovává. Tvrdá šlupka po tepelné úpravě rychle měkne, takže se dýně hodí na přípravu polévek (díky sladké chuti i pro velmi malé děti), zeleninových příloh nebo jako základ hlavních vegetariánských jídel.

Kdy dýně v Čechách dozrávají?

Dýně hokaido dozrává od konce srpna a vyskytuje se v oblíbené oranžové barvě, ale také zelené nebo žíhané. V supermárketech většinou nenaleznete “pravou” dýni hokaido  – s typickou vúní a chutí, lepší je kupovat rovnou od pěstitelů, tedy i od nás, nebo v prodejnách zdravé výživy.

Co se dá z dýně uvařit?

Inspirujte se námi sebranými recepty: Recepty s dýní Hokaido