KDO JSME

 

Radek Sus hospodaří podle zásad ekologického zemědělství na Šachově, Zdelově a v pronajatých sadech ve Východních Čechách od roku 2005.

Jsme malá rodinná ekofarma v Královehradeckém kraji se sdílem v osadě Šachov, která správně spadá pod 2,5km vzdálené městečko Borohrádek. Osud nás zavál do krajiny dvou Orlic v roce 2005, a od té doby se manžel s duší krajináře pustil do úpravy okolí starého léta neudržovaného statku a i do zvelebování budovy samotné. Pod statkem přibyly dvě tůně a od zmiňovaného roku 2005 jsme postupně vysázeli ovocné sady na několika místech v Šachově a v sousední vesnici Zdelově. Navíc máme v pronájmu několik hektarů starých vysokokmenných sadů, odkud  zatím hlavně bereme  ovoce pro naše BIO jablečné mošty

Co pěstujeme

Kromě jablek pěstujeme švestky, asijské hrušky, třešně, doplňkově zeleninu jako je například dýně hokaido nebo mrkev. Na našich pozemcích se pasou ovce masného plemene Suffolk a husy české. Ovoce, zeleninu a jehňata prodáváme vždy v sezóně. Jablka zpracováváme na mošt, případně i s příchutí (20%) zeleniny. Mošty nabízíme jednak čerstvé nebo pasterované v 5litrových nebo z roku 2017 i 3litrových bag-in-boxech. Takto balené mošty mají dlouho dobu trvanlivosti a jsou dobře skladovatelné. I od otevření vydrží několk týdnů. 

Kde naleznete naše BIO produkty

Ovoce, zeleninu, mošty a jehňata lze koupit u nás, ze dvora, ale větší množství zavážíme do Prahy nebo Hradce. V Praze spolupracujeme se společností SCUK.CZ. Naše BIO jablečné mošty můžete ochutnat například  v restauraci Localis v Hradci Králové nebo v kavárně KAFEMYSL v Litomyšli.

Ubytování a zázemí pro cvičení jógy, semináře a svatby

Na rekonstrukci hlavní budovy statku se nám podařilo sehnat část peněz z Evropských fondů, takže po starostech se stavbou a adminstrací projektu, jsme v listopadu 2013 zahájili provoz ubytování. Nabízíme ubytování celkem v 8 pokojích s celkovou kapacitou 25 lůžek. V 1. patře je prostorná společenská místnost, která je hojně využívaná na cvičení jógy nebo na semináře. Venkovní prostor s terasou, z které je krásný výhled do okolí, už několikrát posloužil jako zázemí pro rodinnou oslavu nebo svatbu. V objektu jsou 2 kuchyňky pro samostatné vaření a v podkroví prostor, který slouží jako herna pro děti.

 

,