ŘEDKEV DAIKON

Nově prodáváme bílou ředkev daikon 35,- Kč/kg. V Japonsku je zeleninou číslo jedna. Detoxikuje organismus a v ledničce vám vydrží i několik týdnů. Kromě toho je velmi dietní a napomáhá správnému trávení. Obsahuje hodně vitamínu C, který pomáhá zlepšovat vaši imunitu a má antioxidační účinky. V důsledku toho dokáže bílá ředkev váš organismus skvěle detoxikovat. Také obsahuje mnoho aktivních enzymů, které pomáhají vašemu trávicímu ústrojí správně fungovat. Dokonce by neměla chybět jako příloha ke těžkým a mastným jídlům.

Je bohatým zdrojem vápníku, nezbytného pro zdraví kostí. Pokud máte našlápnuto k osteoporóze, nebo začínáte pociťovat bolest související se stářím, přidejte ředkev do svého jídelníčku.

Doma si ředkev daikon připravíte úplně jednoduše. Jak na to? Stačí, když si ji nastrouháte a ochutíte sójovou omáčkou, nebo jen nakrájíte na kolečka a pokapete olivovým olejem. Jíst ji můžete ke chlebu s máslem, ale i k vařeným jídlům, jako přílohu. Také si ji můžete uvařit, upéct, usmažit – vše závisí na vaší fantazii.